بلاگ

روکش آب طلا چیست؟

آبکاری طلا

Gold ploating به عنوان آبکاری طلا نیز شناخته می شود زیرا پوشش از طریق محلول آبکاری انجام می شود که ظاهر طلا را به زیورآلات می بخشد.

برای اینکه یک قطعه جواهر به نام \”روکش طلا\” نامگذاری شود ، لایه طلا باید بین 0.175 میکرون تا 2.5 میکرون ضخامت داشته باشد و حداقل دارای کیفیت 10k طلا باشد.

 

آیا آب به روکش طلا آسیب می رساند؟

اگر از خود می پرسید: \”آیا می توانید زیر دوش جواهرات با روکش طلا بپوشید\” ، پاسخ منفی است ، نمی توانید. دوش گرفتن با جواهرات با روکش طلا یا غوطه ور کردن این وسیله در آب به مدت طولانی می تواند باعث از بین رفتن کامل لایه طلا شود.

 

روکش طلا چقدر طول می کشد؟

به طور متوسط ​​، جواهرات با روکش طلا می توانند حدود دو سال دوام بیاورند تا روکش طلا شروع به خدشه دار شدن و از بین رفتن کند. با این حال ، بسته به اینکه آیا تصمیم دارید مجموعه جواهرات خود را به درستی نگهداری کنید یا خیر ، مدت زمان می تواند بسیار کوتاه تر یا طولانی تر باشد

 

در اینجا چند روش برای تعیین اینکه طلا و جواهر شما از جنس طلا است یا روکش طلا وجود دارد:

 

مغناطیس:

طلا مغناطیسی نیست. اگر جواهرات شما به نیروی مغناطیسی پاسخ می دهند ، احتمالاً حاوی فلزی غیر از طلا هستند. با این حال ، این آزمایش بی عیب نیست از آنجا که جواهرات طلا جامد از آلیاژهایی ساخته می شوند که حاوی مقادیر کمی فلزات متناوب هستند ، ممکن است جواهرات شما هنوز به کشش مغناطیسی پاسخ دهند. همچنین ، اگر فلز پایه جواهرات با روکش طلا شما مغناطیسی نباشد ، ممکن است به آزمایش آهن ربا پاسخ ندهد و این توهم را ایجاد کند که طلای جامد است. نکته اخلاقی در اینجا این است که آزمایش مغناطیس همراه با سایر آزمایشات مفید است ، اما کاملاً قابل اعتماد نیست.

 

رنگ اگر تکه ای از زیورآلات با طلای 24 پوشانده شود ، رنگ زرد شدیدی به خود می گیرد. از آنجا که طلای جامد با مقدار کمی فلزات دیگر مخلوط می شود تا دوام بیشتری داشته باشد ، به رنگ زرد ظاهر نمی شود.

 

آزمایش اسید:

یک آزمایش اسید می تواند نشان دهد که طلا و جواهر از طلا جامد هستند یا از روکش طلا. با آزمایش اسید ، یک نمونه کوچک از جواهرات برداشته می شود و در معرض اسید قرار می گیرد تا تغییر رنگ ایجاد شود. رنگهای به دست آمده نشان می دهد که جواهرات از کدام نوع فلز ساخته شده اند.

 

تست خراش:

این آزمایش خطرناک است زیرا مستلزم این است که شما قطعه جواهرات خود را برش دهید. اگر به اندازه کافی برش دهید تا فلز زیرین را در معرض دید قرار دهید ، می توانید فرض کنید که فلز اندود شده است. اگر ظاهراً از ترکیب یکنواختی در سرتاسر آن ساخته شده باشد ، احتمالاً طلای جامد است.

 

 

هر دو نوع جواهرات دارای مزایا و معایبی هستند. طلا و جواهر با روکش طلا اغلب به همان اندازه جذاب به نظر می رسد که از طلای جامد استفاده می کنند و بسیار مقرون به صرفه هستند. راه حل ها و کیت های آبکاری طلا و جواهر از طریق خدمات آبکاری طلا در دسترس است.

 

دریافت هدیه یا میراثی که از طلا ساخته شده است ممکن است به شما احساس ثروت و شهرت دهد. اما قبل از اینکه آن را با دیگران به اشتراک بگذارید یا به آنها بگویید که چگونه گوشواره یا گردنبند طلا را تهیه می کنید ، بهتر است از طلای جامد یا روکش طلا مطلع شوید. بسیاری از مردم فریب این کار را خورده اند ، اما اگر اصول اولیه نحوه تشخیص معامله واقعی را بدانید ، خجالت نمی کشید.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *