بلاگ

الماس چیست؟

الماس چیست؟

آیا الماس سنگ است؟

الماس یک سنگ گرانبها (معدنی) است که شکل کریستالی شفاف و به طور کلی بی رنگ از کربن خالص، با ترکیب کربنی مشابه گرافیت، اما با ساختار متفاوت در نظر گرفته می شود. این سخت ترین مواد طبیعی است.

 

الماس از چه چیزی تشکیل شده است؟

الماس ها از کربن ساخته شده اند، بنابراین تحت دما و فشار بالا به صورت اتم های کربن تشکیل می شوند. آنها به یکدیگر متصل می شوند تا شروع به رشد کریستال کنند.

 

چرا الماس گران است؟

الماس ها گران هستند زیرا عرضه آنها به بازار هزینه زیادی دارد، عرضه محدودی از جواهرات با کیفیت خوب وجود دارد و مردم در سراسر جهان مایل به خرید آنها هستند. این به سادگی عرضه و تقاضا است.

 

الماس از کجا پیدا می شود؟

الماس طبیعی در 35 کشور کشف شده است. تعدادی الماس در ایالات متحده پیدا شده است. به عنوان مثال، کلرادو تعداد کمی الماس تولید کرده است. کشورهای زیر الماس درجه صنعتی استرالیا، بوتسوانا، برزیل، چین، کنگو، روسیه و آفریقای جنوبی تولید می کنند.

 

الماس چگونه تشکیل می شود؟

الماس ها بیش از 3 میلیارد سال پیش در اعماق پوسته زمین و تحت شرایط گرما و فشار شدید که باعث متبلور شدن اتم های کربن و تشکیل الماس می شود، تشکیل شدند. الماس ها در عمق تقریبی یافت می شوند. 150 200 کیلومتر زیر سطح زمین

 

 

الماس کمیاب تر از طلاست؟

میانگین غلظت طلا در پوسته زمین \”بسیار بسیار کم\” و 4 قسمت در میلیارد است. در شکل عنصری خود، طلا به طور قابل توجهی کمیاب تر از الماس است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *