بلاگ

انواع چاکراها

چاکرا چیست؟

در زبان سانسکریت، کلمه \”chakra\” به معنی \”دیسک\” یا \”چرخ\” است و به مراکز انرژی در بدن شما اشاره دارد. این چرخ ها یا دیسک های انرژی در حال چرخش هر کدام مربوط به دسته های عصبی خاص و اندام های اصلی هستن

 

برای عملکرد در بهترین حالت، چاکراها باید باز یا متعادل بمانند. اگر مسدود شوند، ممکن است علائم جسمی یا عاطفی مربوط به یک چاکرای خاص را تجربه کنید.

 

هفت چاکرای اصلی وجود دارد که در امتداد ستون فقرات شما قرار دارند. آنها از ریشه یا پایه ستون فقرات شما شروع می شوند و تا تاج سر گسترش می یابند.

 

چاکراهایی که اغلب به آنها اشاره می شود هفت اصلی هستند که در زیر با جزئیات بیشتری آنها را بررسی خواهیم کرد:

 

1.چاکرای ریشه:

چاکرای ریشه  در پایه ستون فقرات شما قرار دارد. این یک پایه یا پایه برای زندگی شما فراهم می کند، و به شما کمک می کند احساس زمینی کنید و در مقابل چالش ها مقاومت کنید. چاکرای ریشه شما مسئول احساس امنیت و ثبات شما است.

 

2.چاکرای ساکرال

چاکرای خاجی، درست زیر دکمه شکم شما قرار دارد. این چاکرا مسئول انرژی جنسی و خلاقیت شما است. همچنین به نحوه ارتباط شما با احساسات و عواطف دیگران مرتبط است.

 

3.چاکرای خورشیدی

چاکرای شبکه خورشیدی در ناحیه معده شما قرار دارد. این مسئولیت اعتماد به نفس و عزت نفس و همچنین کمک به شما در احساس کنترل زندگی شما است.

 

4.چاکرای قلب

چاکرای قلب یا آناهاتا در نزدیکی قلب شما، در مرکز قفسه سینه قرار دارد. تعجب آور نیست که چاکرای قلب همه چیز در مورد توانایی ما در دوست داشتن و نشان دادن دلسوزی است.

 

5.چاکرای گلو

چاکرای گلو، یا ویشودا، در گلو شما قرار دارد. این چاکرا با توانایی ما در برقراری ارتباط کلامی ارتباط دارد.

 

6.چاکرای چشم سوم

چاکرای چشم سوم یا آژنا در بین چشمان شما قرار دارد. می توانید از این چاکرا بخاطر غریزه روده قوی تشکر کنید. این به این دلیل است که چشم سوم مسئول شهود است. همچنین به تخیل پیوند دارد.

 

7.چاکرای تاج

چاکرای تاج در بالای سر شما قرار دارد. نشان دهنده ارتباط معنوی شما با خود، دیگران و جهان است. همچنین در هدف زندگی شما نقش دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *